Promotivni video KK Ilidža - Peta Osnovna škola

ŠK.2017./2018. PLAN PISANIH PROVJERA ZNANJA

POGLEDATI

Svim učenicima, njihovim roditeljima, školskom osoblju, prijateljima i saradnicima koji obilježavaju Kurban bajram čestitamo ovaj praznik sa željama za dobrim zdravljem i uspjehom.

BAJRAM ŠERIF MUBAREK OLSUN!

OBAVIJEST O POČETKU NASTAVE U ŠKOLSKOJ 2017/2018.GODINI

INFORMACIJE ZA PRODUŽENI BORAVAK

OBAVJEŠTENJE O NABAVCI

3013-7-2-65-3-1/17

POGLEDATI OVDJE

Obavještavamo učenike i roditelje, da usljed velikog broja zahtjeva, od sutra 13. jula od 09.00h će biti omogućen ponovni odabir škola za učenike koji žele promijeniti izbor škole/smjera za upis u srednju školu.

Ističemo da oni učenici koji su zadovoljni svojim izborom škola nemaju potrebe vršiti bilo kakve izmjene.

Još jednom napominjemo roditelje i učenike da pažljivo izvrše odabir škola/zanimanja, jer nakon ovog odabira više neće biti mogućnosti bilo kakvih izmjena u online sistemu.

Obavještavamo javnost da se upis u drugom naknadnom konkursnom roku isključivo obavlja putem online sistema (upis.emis.edu.ba). Ne postoji drugi način upisa u srednju školu osim navedenog.

Učenici koji su u prvom konkursnom roku za upis učenika u prvi razred srednje škole na području Kantona Sarajevo u školskoj 2017/2018. godini primljeni u neku od srednjih škola, bez obzira da li je to njihov prvi, drugi ili treći izbor, nemaju više mogućnost apliciranja u drugom konkursnom roku koji je objavljen danas, 11.7.2017. godine.

ONLINE UPIS U SREDNJE ŠKOLE - O B A V I J E S T

Poštovani/a,

Prvi uvid kandidata na online sistem počinje u petak 23. juna 2017. godine. Pri prvoj prijavi potrebno je unijeti šifru dobivenu u osnovnoj školi (šifra sa EM2 obrasca) nakon čega učenik unosi korisničko ime i lozinku. Po uspješnoj prijavi u sistem moguće je pregledati lične podatke i ocjene, a nakon što se iz EMIS sistema prenesu i rezultati takmičenja, i ti podaci će biti dostupni za pregled. Sve detaljne informacije oko prijave na sistem nalaze se na linku Pomoć na kojem se mogu pronaći detaljna video uputstva.

Još jednom naglašavamo, ističemo, da online prijava za upis u prvi razred srednje škole počinje 27.6.2017. godine, na dan objavljivanja KONKURSA za prijem učenika u prvi razred srednjih škola u školskoj 2017/2018. godini.

Ova mogućnost pristupa online sistemu 23.6. 2017. godine je samo informativnog karaktera za roditelje i učenike.

Obavještenje za roditelje učenika prvih razreda

Podjela knjižica za 1. razred neće biti 22.06.2017 godine(četvrtak).

O naknadnom terminu podjele ćete biti obaviješteni.

Hvala

Udžbenici za školsku 2017/2018. godinu

Poštovani,

na linku ispod možete pogledati spisak udžbenika koji će se koristiti u narednoj školskoj 2017/2018. godini.

SPISAK UDŽBENIKA ZA ŠKOLSKU 2017/2018.

Akcija prikupljanja pomoći u liječenju sina našeg uposlenika Ćesko Rasima

Akcija pomoći

Povodom 1. marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, svim našim učenicima/učenicama i zaposlenicima/zaposlenicama želimo da u veselju proslave praznik naše države.

Sretan vam Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine.

OBAVJEŠTENJE

Podjela knjižica za učenike IV,V,VI i VII razreda  je u srijedu  11.01.2017.god. prema  sljedećem rasporedu:
IV i V razredi  u 8 i 30 sati
VI i VII razredi  u  10 sati

Podjela knjižica za učenike VIII i IX razreda je u četvrtak 12.01.2017.god. prema  sljedećem rasporedu:
VIII razredi  u  9 sati
IX razredi  u 10 sati

Podjela knjižica za učenike I i II razreda je u ponedjeljak 16.01.2017.god. prema  sljedećem rasporedu:
I razredi  u  12 sati
II razredi  u 13 sati

Podjela knjižica za učenike III razreda je u utorak 17.01.2017.god. prema  sljedećem rasporedu:
III razredi  u 12 sati