22.12.2015.god.

Prigodnim programom učenici naše škole su obilježili rođenje Božijeg poslanika Muhammeda a.s.

Tom prilikom učenicima koji su napisali najljepše literarne radove dodijeljene su prigodne hedije.

18.12.2015.god.

Učenici 4. razreda naše škole posjetili su učenike nižih razreda Osnovne škole "Zaim Kolar".

Dobri domaćini priuštili su im mnogo lijepih trenutaka pa je za djecu ovo bilo jedno lijepo iskustvo.

Ovo je bila prilika i da pobjegnu iz sarajevske magle i dan provedu u prirodi.

16.12.2015.god.

Prijateljska utakmica košarkaških sekcija naše i Druge osnovne škole.

14.12.2015.god.

Zimska čarolija je naziv izložbe učenika IV razreda, postavljena je u holu škole.

Opet su nas IV razredi iznenadili svojom kreativnošću.

Čestitamo i učenicima i nastavnicima!

10.12.2015.god.      Naši učenici sa nastavnicom Igbalom Mehanić danas su posjetili Nacionalnu biblioteku i družili se s dječijim piscima.

10.12.2015.god. Naši učenici sa nastavnicom Aidom Pleh na kuglanju u organizaciji kluba Kris-Kros.

VOLONTIRANJE JE COOL

U okviru projekta "VOLONTIRANJE JE COOL" naša škola posjetila je sljedeće institucije:

- Posjeta i druženje u Domu Vitalis- smještaj za starije i nemoćne osobe.

- Posjeta i druženje u Domu Green- smještaj starijih osoba.

- Posjeta i druženje u školskoj ustanovi Mjedenica.

- Posjeta i druženje u Centru za slušnu i govornu rehabilitaciju.

- Humanitarni koncert - srcem za život (prikupljanje novca za oca naše učenice)transplatacija jetre.

- Proveli smo i humanitarnu akciju- "Prijatelj - prijatelju" - za djecu iz Zavidovića.

25.11.2015.god. DAN DRŽAVNOSTI BOSNE I HERCEGOVINE

24.11.2015. U svečanoj Sali naše škole održana je priredba povodom

Dana državnosti naše domovine Bosne i Hercegovine. U programu su

učestvovali učenici od I do IX razreda,a sala je bila premala da primi

roditelje koji su željeli da pogledaju priredbu.

21.11. 2015 god. OPĆINSKO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE ZA V RAZREDE

Dana, 21.11. 2015 god. održano je Općinsko takmičenje iz matematike za učenike V razreda; .

Našu školu su predstavljali učenici:

1. Adilović Bakir V -2

2. Avdić Faris V- 1

3. Muhić Ilhana V - 2

koji su osvojili drugo mjesto.

TAKMIČENJE IZ PROGRAMA" UPOZORAVANJE NA OPASNOST OD MINA"

Dana 14.11 2015 godine održano je XIX OPĆINSKO TAKMIČENJE UČENIKA OŠ IZ PROGRAMA " UPOZORAVANJE NA OPASNOST OD MINA " u Trećoj osnovnoj školi - Ilidža

Naši učenici su osvojili 5. mjesto

1. Ademović Emina -VII

2. Fatić Azra -         VII

3. Smajlović Mejrem VII

STOMATOLOŠKA KOMORA FBIH

13.11.2015.god. Stomatološka komora Federacije Bosne i Hercegovine u okviru projekta:

"Program prevencije i edukacije o oralnom zdravlju osnovnoškolaca u BiH",organizovala je pregled učenika III i IV razreda.

Učenici su dobili i prigodne paketiće.

Posjeta Ratnoj spomen-sobi

12.11.2015.god. Učenici VI i VIII razreda su sa svojim razrednicima posjetili Ratnu spomen- sobu IV viteške motorizovane brigade.

Na slici su naši učenici u ratnoj spomen sobi.

POSJETA NARODNOM POZORIŠTU

09.11.2015. god. Naši učenici su u Narodnom pozorištu gledali pozorišnu predstavu "Ježeva kućica".

POSJETA CENTRU " SPAJALICA"

8.10.2015. god.Učenici VII, VIII i IX razreda su prisustvovali predavanju na temu Maloljetnička delinkvencija.

Predavanje je organizirao Obrazovno –razonodni centar SPAJALICA u saradnji sa Disciplinskim centrom za maloljetnike..

1.10.2015.god. U saradnji sa Četvrtom policijskom upravom Ilidža, policajka Šljivić Mira je u svečanoj  sali naše škole  održala predavanje na temu „Vršnjačko nasilje“.Predavanje je bilo veoma zanimljivo i poučno .

1.10.2015.god. udruženje Mali magacin kabare je održalo pojekciju dva dječija filma s ciljem uključenja djece u školu glume.

SVEČANI PRIJEM PRVAČIĆA

01.09. 2015. god. Upriličen u svečanoj sali škole u 12:00 sati. Iskrene čestitke i riječi dobrodošlice uputila je prvačićima i njihovim voditeljima direktorica škole Elvira Hrustanović.

Čestitke i prigodne paketiće uputio je načelnik općine prof.dr. Senaid Memić. Učitelji prvih razreda su :

- Pejčinović Muhadija I - 1

- Vatrenjak Mediha I - 2

- Habibović Hidajeta I - 3 .

IZLET NA STOJČEVAC

19.09. 2015. godine ispred škole su se okupile vesele grupe đaka jer je taj dan planiran izlet na Stojčevac.
Lijepo vrijeme popravilo je doživljaj i svi učenici su se lijepo zabavljali na Stojčevcu, a zatim sretno vratili kući u 13:30 sati.

HUMANITARNA AKCIJA

21.09.2015. godine. Naši učenici, roditelji i uposlenici su ponovo pokazali svoju homanost,
te su u saradnji sa Crvenim križem Ilidža uputili humanitarnu pomoć za djecu iz Sirije

KURBAN BAJRAM 23.09.2015.god.

U fiskulturnoj sali škole upriličena je priredba povodom Kurban - bajrama.
Priredbi su prisustvovali roditelji nasih učenika i predstavnici lokalne zajednice.

Naši prvačići su za Kurban - bajram izveli svoju prvu tačku.
" U susret Bajramu "
Peta osnovna škola